Forumilac.Com // Forum,Pvp,Metin2,Web,Online,Edebiyat,Download,Program

Forumilac.Com // Forum,Pvp,Metin2,Web,Online,Edebiyat,Download,ProgramHoşgeldiniz!


  Facebook sohbet virüsü! (Resimli)

  Paylaş
  avatar
  By-Erkut
  Administrator
  Administrator

  Mesaj Sayısı : 42
  Rep Gücü : 45761958
  Rep Puanı : 1
  Kayıt tarihi : 18/08/10
  Yaş : 37
  Nerden : bileceksin?
  Reklam :

  1.2 Facebook sohbet virüsü! (Resimli)

  Mesaj tarafından By-Erkut Bir Salı Şub. 01, 2011 5:37 pm


  Arkadaş listenize sohbet penceresinden mesaj gönderiyor, çevrimiçi olanları süzebiliyor ve periyodik zamanla mesajı tekrarlayabiliyor. İşte karşınızda yeni nesil facebook virüsü!


  Son zamanlarda Facebook üzerindeki şokların üzerine bu virüste eklendi!

  Virüs enfekte olduğu andan itibaren, siz çevrimdışı olduğunuz anda çalışıyor ve mesaj atıyor. Çevrimiçi olduğunuzda mesaj atmıyor. Virüs facebookun meşhur application kod merkezinden oluşturduğu uygulama sayfasından yayılıyor.


   


  Resimde görüldüğü şekilde mesaj kutunuza, çevrimiçi olduğunuz bir vakitte "Foto" şeklinde mesaj atan virüs linke tıkladığınız anda sizi aşağıdaki görüntüde bir web sayfasına yönlendiriyor. Komik bir resim zannedip tıkladığınız sayfa aşağıdakine benziyor.  Smartwebpic adındaki application sayfasında size bu şekilde bir butonlu uyarı penceresi çıkarıyor. View Photo butonuna tıkladığınızda exe uzantılı yayıncısı belli olmayan uygulama indirtiyor.  Forumİlac.Com olarak ilgili virüsü daha fazla enfekte oldurmadan uyarıyor, sohbet penceresinde en yakın tanıdığınızdan dahi olsa gelen bu tür bağlantılara tıklamamanızı öneriyoruz.  Korunmak için herhangi bir '.exe' indiriminde size uyarı penceresi çıkartan İnternet Download Manager programını yükleyebilirsiniz. Şu anda herhangi bir anti-virüs ve internet security programı indirmede phishing saldırı uyarısı çıkarmıyor.


  İşin en kötüsü online güvenlik tarayıcılarında pattern imza dosyaları çözülmediği için herhangi bir firma bunu enfekteli virüs tehdidi bile görmüyor.


  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  File name:

  82A1D8E20001F5C1E0D50152C3171B007F2975BC.exe


  Submission date:

  2011-01-30 17:49:43 (UTC)


  Current status:

  finished


  Result:

  0 /43 (0.0%)  _________________

   Similar topics

   -

   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 10:14 pm