Forumilac.Com // Forum,Pvp,Metin2,Web,Online,Edebiyat,Download,Program

Forumilac.Com // Forum,Pvp,Metin2,Web,Online,Edebiyat,Download,ProgramHoşgeldiniz!


  Maden Suyu

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Administrator
  Administrator

  Mesaj Sayısı : 78
  Rep Gücü : 45762066
  Rep Puanı : 6
  Kayıt tarihi : 18/08/10
  Yaş : 28
  Reklam :

  Maden Suyu

  Mesaj tarafından Admin Bir Ptsi Ağus. 30, 2010 10:44 pm

  IFTARDAN SONRA 1 ŞİŞE MADEN SUYU!
  21 Ağustos 2009 Cuma 18:56
  İftardan sonra içeceğiniz 1 şişe maden suyu, gün boyu boş kalan ve dinlenen mideyi rahatlatıyor. İşte faydaları;

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Uluslararası Tıbbi Klimatoloji Birliği Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, maden suyunun, terlemeyle vücuttan atılan su ve mineral kaybını desteklerken, gün boyu boş kalan ve dinlenen midenin iftar sonrası yorulmasını önleyip rahatlamasına da yardımcı olduğunu bildirdi.

  Karagülle, yaptığı yazılı açıklamada, maden suyunun insan sağlığı için yaşamsal önem taşıyan doğal mineraller açısından zengin olduğunu belirterek, minerallerin maden sularından emilerek vücuda alınmalarının diğer besinlere göre çok daha kolay olduğunun altını çizdi.

  Maden suyunun, vücudun günlük fizyolojik olaylarda ihtiyaç duyduğu mineralleri doğal olarak içerdiğine işaret eden Karagülle, normal bir yetişkinin günlük su ihtiyacının ortalama 2,5 litre olduğunu ifade etti.

  Bu miktarın 1 litresinin maden suyu olarak alınmasını öneren Karagülle, Ramazan'da maden suyu tüketiminin, bu nitelikleri nedeniyle özellikle daha önemli bir hale geldiğini kaydetti.

  Karagülle, Ramazan ayının yaz mevsimine gelmesi ve sıcaklarla birleşmesi nedeniyle artacak su gereksinimini karşılamada ve terlemeyle vücuttan atılan su ve mineral kaybına karşı maden suyu içilmesinin sağlıklı olduğunu belirtti.

  Sahur ve iftarda maden suyunun içecek olarak iyi bir seçim olacağını, sahurda maden suyunun gün boyu ihtiyaç duyulan su ve mineral miktarını birlikte sağladığını belirten Karagülle, maden suyunun sindirimi kolaylaştırıcı etkisiyle iftar sonrası da içilebileceğini, iftardan sonra sürekli çay veya kahve içmek yerine maden suyu tüketiminin tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

  Karagülle, maden suyunun uygun düzeylerde bikarbonat içermesi nedeniyle midede asit fazlalığını baskılayarak, yanma ve ekşimeyle seyreden mide rahatsızlıklarında yararlı etkileri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

  ''Maden suyu, oruç tutanların sindirim sistemi fonksiyonlarını destekleme ve dengelemesi nedeniyle önemli bir rol oynayabilir. Özellikle oruç tutanlara bol doğal sular yanında mutlaka maden suyu da tüketmelerini öneriyoruz. Maden suyu, terlemeyle vücuttan atılan su ve mineral kaybını desteklerken, gün boyu boş kalan ve dinlenen midenin iftar sonrası yorulmasını önleyip rahatlamasına da yardımcı olur.'

  Bu haberi okudum sizlerle paylaşmak istedim.

   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 10:54 pm